Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
SGK, Anlaşarak Boşanan Çiftleri Takibe Aldı

SGK, Anlaşarak Boşanan Çiftleri Takibe Aldı

Tarih 05.Nisan.2012, 18:35

SGK Şanlıurfa İl Müdürlüğü, yetim maaşı alabilmek için eşlerinden anlaşmalı olarak boşanan 50 kişinin aylıklarını iptal etti.Vefat eden anne ya da babasının emekli maaşını alabilmek için eşiyle anlaşmalı olarak boşanıp birlikte yaşayanlara yönelik sıkı denetimler, sonuç vermeye başladı. Başlatılan incelemeler ve yapılan 206 ihbarın değerlendirilmesi sonucu babasının emekli maaşını alabilmek için eşiyle anlaşmalı boşanan kadınlardan 50’sinin maaşı kesildi.

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nurettin Nacar, yaptığı açıklamada, ölen anne babalarından yetim aylığı bağlanması için anlaşmalı olarak boşanan çiftlere yönelik denetimlerin sıkı bir şekilde sürdürüldüğünü söyledi. Devletten haksız kazanç sağlanmasının önüne geçmeye çalıştıklarını anlatan Nacar, yetim maaşı alabilmek için boşananlara yönelik denetimleri 2009 yılında başlattıklarını kaydetti.

SGK Şanlıurfa İl Müdürü Nacar ''Bugüne kadar gelen 206ihbarı değerlendiren ekibimiz çiftlerin durumlarını yerinde inceledi. Çiftlerden 50’sinin ölen anne babalarından yetim aylığı alabilmek için boşanıp aynı evde yaşamaya devam ettikleri tespit edildi. 50 kişinin aylıkları kesildi.” diye konuştu. Yetim maaşı almak için boşanmanın ''devleti dolandırmak'' olduğunubelirten Nacar, bu yola başvurulmaması konusunda çiftleri uyardı.


       

Bu haber 3030 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu