Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç'ta Liseler Arası Bilgi Yarışması

Suruç'ta Liseler Arası Bilgi Yarışması

Tarih 15.Mart.2012, 11:27

Dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi polis ve öğrenci ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen liseler arası bilgi yarışması düzenlendi.Suruç ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi polis ve öğrenci ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen liseler arası bilgi yarışmasının birincisi  yapıldı.

Öğretmen evi konferans salonunda yapılan bilgi yarışmasına Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut, Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Rasim Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şen, Cumhuriyet BaşsavcısıAlper Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, okul müdürleri ve lise öğrencileri katıldı. Suruç Lisesi ve Yunus Emre Anadolu Lisesinin yarıştığıbilgi yarışmasında Suruç Lisesi 15 sorunun tamamına doğru cevap vererek 150 aldı. Yunus Emre Anadolu Lisesi ise 15 sorudan 9 soruya doğru cevap vererek yarışmayı 90 puan ile tamamladı. Yarışma verilen arada konuklara da sorular yöneltilirken şarkı söyleyen genç lise öğrencisinden Kürtçe şarkı söylemesini isteyen Kaymakam Akbulut’un bu isteği katılımcılardan büyük alkış aldı. İsteği üzerine Kürtçe şarkı seslendiren lise öğrencisine teşekkür eden Kaymakam Akbulut genç lise öğrencisine başarı dileklerinde bulundu.

Dostluk ve kardeşlik duygularının pekiştirilmesi polis ve öğrenci ilişkilerinin güçlendirilmesi amacıyla yapılan yarışmada Emniyet Teşkilatının vatandaşa sağladığı hizmetleri anlatan sinevizyon gösterileri sunularak öğrencilere Emniyet teşkilatının her zaman vatandaşların hizmetinde olduğu anlatıldı. Polis Okulları hakkında bilgiler verilen sinevizyon gösterilerini izleyen öğrencilerden bazıları ise polis olmak istediklerini belirterek yapılan bu yarışmayı çok anlamlı bulduklarını söylediler. Yarışma organizasyonunu yapanİlçe Emniyet Müdürüne teşekkür eden öğrenciler polisin bu tür etkinlikler düzenlemesinden memnun olduklarını söyledi.

Bilgi yarışmasında gençlere seslenen Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut ‘’Bilgi yarışmasına katılan genç arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gönül vererek çalışıyorlar onlar bizim gelecekteki mimarlarımız, mühendislerimiz, hakimlerimiz savcılarımız olacaktır. Gençlerden beklentilerimiz büyük bizler gençlerimiz için varız. Bizlerde bir zamanlar devletin en alt kademesinden en üst kademesine kadar sizin geçtiğiniz sıralardan geçerek geldik. Sizin gibi bizde bilgi yarışmalarına katıldık, Üniversite sınavlarına girdik çalıştık çabaladık buralara kadar geldik. Sizlerde bu şekilde çalışarak çabalayarak okuyorsunuz bizler size baktığımızda kendimizi görüyoruz. Türkiye şuanda dünyanın en büyük 17. Ekonomisine sahip gururla Türkiye Cumhuriyeti pasaportunu cebinize koyup dünyanın her yerine gidebilirsiniz. Ama bizim hedefimiz birinci olmak dünyanın en zengin ülkesi olmak istiyoruz. Bizim dedelerimiz 50 yıl önce Türkiye’yi 60-70. Sıradan alıp 17. sıraya getirdi. Sizden beklentimiz Türkiye’yi birinci yapmanızdır. Sizde bu cevheri görüyoruz. Bu yarışmalar sizlerin içindeki bu cevheri dışarıya çıkarmak için organize edildi. İnşallah bizim yüzümüzü kara çıkartmayacaksınız sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyoruz’’ dedi.

Suruç İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Şen İse ‘’ Bu yarışmalarıgeçtiğimiz 2 yıl Şanlıurfa da düzenledik. Gerçekten öğrenci arkadaşlarımızın mutlu ve memnun olduklarını gördüğümüz için bu yıl Suruçta da başlattık. Bu yarışmaları geleneksel olarak devam ettirmeyi düşünüyoruz. Bu yarışmaların düzenlenmesinde Suruç Kaymakamı büyük emeği olmuştur hepiniz adına Suruç Kaymakamıa teşekkür ediyorum. Bu yarışmaların amacı kesinlikle öğrencilerin bilgilerini ölçmek değil bu yarışmamızın amacı siz öğrencilerle tanışmaktır. Gençlerimizi tanımak gençlerimizinde bizleri tanıması ve kaynaşması için bu yarışmayı düzenledik. Amacımız burada okulları yarıştırmak değildir. Organize de bize destek veren Milli Eğitim Müdürümüze ve Öğretmen Evi müdürümüze teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şube Müdürü Rasim Uzun ise konuşmasında ’’Şanlıurfa’da toplam 46 lisemiz var. Geçen sene 46 lise arasında böyle bir yarışma düzenledik. Bu yarışmanın düzenlenmesi Emniyet Teşkilatı olarak bize çok şey kazandırdı. Suruç’ta bulunan 10 tane lisemiz var ve bu gün yarışacaklar bu yarışma bitecek, bu yarışmanın sonunda finale kalan bir okulumuz olacak fakat yarışmayı kazanan buraya gelen tüm okullarımız ve seyirci olarak katılan katılımcılar olacaktır’’ ifadelerine yer verdi.

Emniyet Müdürlüğünün yapmış ve toplam 10 okulun katılacağıbilgi yarışması sonunda birinciye Dizüstü bilgisayar, ikinciye dijital fotoğraf makinesi ve üçüncüye ise mp3 çalar hediye edilecektir.


       

Bu haber 7026 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Eğitim

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI

ÖĞRETMENLİK ALAN BİLGİSİ SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 2016 sonuçları açıklandı.

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ

KPSS ORTAÖĞRETİM/ÖNLİSANS SINAV TARİHLERİ DEĞİŞTİ Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) İnternet sayfasında yer alan 2016 Yılı Sınav Takvimi’nde güncelleme yapıl...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu