Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Hayranları Şair için web Sitesi Açtı

Hayranları Şair için web Sitesi Açtı

Tarih 06.Mart.2012, 21:00

Suruçlu Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından web sitesi açıldı. 

 

Suruçlu Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından web sitesi açıldı.

30 yılını Şiire adayan Şair Sait Kendirci için hayranları tarafından www.SaitKendirci.com adında bir web sitesi açıldı.

Site içerisinde Şaire dair bilgi, video ve fotoğraflarının yanı sıra şairin çeşitli basın kuruluşlarında çıkan röportajlarında derlenen Şirilere dair anıları da yer alıyor.

 

         Türkçe, Kürtçe, Almanca ve İngilizce olmak üzere 4 dilde yayın hayatına başlayan web sitesinin yanı sıra yine şairin hayranları tarafından sosyal medya da Şair için gruplar kuruldu.

        

         Şair Sait Kendirci kimdir?

        

         Şair Sait Kendirci, 1959 yılında Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde bağlı Zehvan köyünde doğdu. 6 çocuk babası olan Şair Kendirci 1976 yılında Şiir yazmak için eline kalem alıyor, yıl 2012 şiirle geçen 37 yıl. Şiirle geçen 37 yıl içerisinde şair yaklaşık 400 Şiiri kaleme almış.

Anadolu’nun kaderi olsa gerek Ustalar veda ettikten sonra anlaşılır, Şairin korkusu da budur. "Eğer kalemim bugün yazabiliyorsa bugün kalemimin yazdığının farklına varılsın" diyor. Ne yazıktır ki Şair tek hayali olan Şiir kitabini hala basamamış ve korkusunun gerçekleşeceğinden bile korkuyor. Şairin bir çok eseri yerel gazete ve radyolarda seslendirilirken her eseri bir haber konusu oldu. Şair'in Suruç ilçesi için yazmış olduğu "Sende mutlu olamaz mısın Suruç" isimli 20 kıtalık şiir ise 2010 yılında genç yorumcu Necat Canpolat tarafından düzenlenerek okundu. Bu çalışma Suruçlular tarafından beğenilirken Kanalurfa Tv Anahaber bültenin de söz konusu çalışma haber olarak duyuruldu. Çalışma hakkında şair; "20 yıl evvel yazmıştım, bugün hala bu sorunları yaşıyoruz.

20 yıl evvel yazılan bir eserin bu denli sevilmesi Suruç halkının sorunlardan dolayı haykırışlarının bir neticesidir" diyor.

Şair bugün yaşamını Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde sürdürmektedir.


       

Bu haber 5592 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu