Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Gezici Sağlık Ekibi Faaliyetlerine Başladı

Gezici Sağlık Ekibi Faaliyetlerine Başladı

Tarih 03.Şubat.2012, 11:25
Suruç Kaymakamlığı İlçe Proje Ofisinin 2010 yılında hazırladığı Gezici Sağlık Ekibi projesi faaliyetlerine başladı.Gap eylem planı kapsamında GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen proje Suruç’a bağlı bir belde 86 köy ve 132 mezra da faliyetlerine başladı.

Farklı sebeplerle sağlık hizmetlerinden yararlanamayan özellikle yaşlı nüfusa temel sağlık hizmetlerinin yerinde sunulmasının sağlanması amacıyla koruyucu sağlık hizmetleri, ayakta tanı ve tedavi hizmetleri, öncelikle sağlık kurumlarına uzak ve nüfusun yoğun olduğu yerler ve yaşlılar başta olmak üzere bebek ve çocuk, gebe ve lohusa, kronik hastalığı olanlara Aile hekimlerinin yapacağı Gebe bebek izlem, 65 yaş üstü kronik hastalıklar , Diş taraması olarak faaliyet sürdürüyor.

Gezici Sağlık Ekibi Suruç’a bağlı Balaban köyünün Aşağı Ataklar mezrasından başlayarak hazırlanan program çerçevesinde Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut’un katılımıyla sağlık hizmeti vermeye başladı. Vatandaşlarla sohbet edip köyü gezen Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut “Gezici sağlık hizmetimiz Gap idaresi başkanlığıyla Suruç Kaymakamlığının ortaklaşa yürüttüğü bir proje olup Suruç ilçe merkezine gelemeyen vatandaşlarımıza yerinde sağlık hizmeti vermek amacıyla sunulan bir hizmettir. Daha çok kırsal bölgelerde köylerimizde ve mezralarımızda yaşayan özelliklede bayan ve çocuklara yönelik olarak önleyici sağlık hizmeti vermek amacıyla aile hekimliğinin çerçevesinde sunulan bütün hizmetleri vatandaşımızın ayağına götürüyoruz. Vatandaşımızın durumdan çok memnun olduğunu gelip yerinde müşade ettik eksikliklerimiz varsa bunları ileride gidereceğiz. Ama şuan görünüm itibariyle vatandaşımız memnun. Bizde arkadaşlarımıza, emeği geçenlere, doktor arkadaşlarımıza ve proje koordinatörü arkadaşlarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. İnşallah hizmetlerimiz devam edecektir biz halkımızın hizmetindeyiz” dedi

 

Konuyla ilgili değerlendirme yapan Suruç Sağlık Grup Başkanı Dr. Feride Begüm Ertunç ise ”Bu Proje bir belde 86 köy ve 132 mezraya hizmeti yerinde verecektir. Vatandaşlarımıza yerinde hizmet edebilmek için hazırlanan bu proje faaliyetlerine başlamıştır. Bu vesileyle ilk sağlık hizmetini Balaban köyü aşağı ataklar mezrasında hizmet vermeye başladık. Hekim arkadaşlarımız bundan sonra hazırladığımız program çerçevesinde ilçenin dört bir tarafına hizmet götürmeye devam edecektir. Bu Projede emeği geçen Sayın Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Gezici sağlık ekibini köyde gören vatandaşlar ise Kaymakamlığın başlatmış olduğu bu hizmetten duydukları memnuniyeti ifade ederek Suruç Kaymakamı Dr. Fatih Akbulut’a teşekkür ettiler.


       

Bu haber 4941 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu