Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Urfa Belediyesi Kaçak Evleri Yıkıyor

Urfa Belediyesi Kaçak Evleri Yıkıyor

Tarih 17.Ekim.2011, 21:02

Şanlıurfa Belediyesi Kaçak Yıkım Ekibi tarafından Şehitlik Mahallesinde kat fazlası çıkan bir binanın yıkımda gerginlik yaşandı.Şanlıurfa Belediyesi Kaçak Yıkım Ekibi tarafından Şehitlik Mahallesinde kat fazlası çıkan bir binanın yıkımda gerginlik yaşandı.

Şanlıurfa’da tek katlı evleri satın alarak yap sat sistemiyle bina yapan bir kişiye önce uyarı yazısı gönderildi. Uyarıyı dikkate alamayan M.Ç’nin yaptırdığı kat fazlasını yıkmak için daha sonra belediye yıkım ekipleri tarafından operasyon gerçekleştirdi.

Binasına iki kat fazla yapan M.Ç’nin evine polis ve zabıta ile giden yıkım ekibi kapının kilitlit olduğunu gördü. Oksijenli tüple kilidini keserek binaya çıkan yıkım ekibi yıkıma başladı.

Kat fazlası yıkılan bina sahibi M.Ç ve iki kardeşi polis ve zabıtaya evini yıktırmamak için direndi. Şanlıurfa Belediyesine ait üç beton delici kompresörün hortumlarını kesen bina sahibi ve yakınları yıkıma engel olmaya çalıştı.

Yıkımı kazmalarla sürdürmek isteyen belediye ekiplerine fiziksel tepki gösteren bina sahibi ve yakınları ekiplerden yıkım kararını göstermesini istedi. Uzun süre polisle tartışan yıkımı gerçekleştirilecek binanın sahibi ve yakınları bir bir gözaltına alındı. Gözaltına alınırken polise direnen şahıslar “Bırakın beni savcılıktan yıkım durma kararımı alıp geleceğim. Sonra yıkarsınız ” şekilde tepki gösterdi


       

Bu haber 7786 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu