Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosundan Ücretsiz Tiyatro

Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosundan Ücretsiz Tiyatro

Tarih 12.Ekim.2011, 18:15

Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2 aylık ücretsiz tiyatro oyunları için perdelerini açıyor.Şanlıurfa Belediyesi Şehir Tiyatrosu 2 ay sürecekiyatro oyunları için perdelerini açıyor.

15 Ekim Cumartesi Günü Saat 19.30'da Şair Nabi Kültür Merkezi'nde sahnede olacak olan “Alo Biz Komşumuzu Öldürdük” adlı tiyatro oyunu yetişkinlere, “Ayının Fendi Avcıyı Yendi” adlı tiyatro oyunu ise 15 Ekim Cumartesi günü Saat 13.00'da Şair Nabi Kültür Merkezi'nde çocuklara bedava sergilenecek.

2 ay devam edecek tiyatro oyunları için Şanlıurfa Belediyesi Kültür ve Eğitim Merkezi’nde  hazırlıklarını sürdürdüklerini belirten Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni A.Kadir Kırıcı, sahnelenecek olan oyunlara tüm halkın davetli olduğunu söyledi.

Kırıcı, “2011–2012 tiyatro sezonumuzu açmış bulunuyoruz. 2 ay çocuklara ve yetişkinlere yönelik sergileyecegimiz oyunlarımız, Kaan Erkan’ın yazdığı “Alo Biz Komşumuzu Öldürdük” ve Muharrem Buhara’nın yazdığı “Ayının Fendi Avcıyı Yendi” adlı tiyatro oyunlarıdır. Perdelerimiz 8 aylık sezon boyunca açık olacaktır. 2 ayda bir farklı tiyatro oyunları sergilenecektir. Her hafta Cumartesi Günü saat 13’de çocuklara, saat 19.30’da ise yetişkinlere yönelik sahnelenecek olan birbirinden güzel bu oyunlarımıza sanatseverlerin büyük ilgi göstermesini bekliyoruz” dedi.

2 ay boyunca sahnelenecek olan “Alo Biz Komşumuzu Öldürdük” adlı tiyatro oyunu, polisiye olaylarını trajikomik bir şekilde ele alıyor. “Ayının Fendi Avcıyı Yendi” adlı tiyatro oyunu ise miniklere pedagojik katkıda bulunuyor.


       

Bu haber 8712 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu