Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Sırrı Süreyya Önder'in tezkere konuşması

Sırrı Süreyya Önder'in tezkere konuşması

Tarih 05.Ekim.2011, 23:37

Meclis Genel Kurulu'nda sınır ötesi harekat tezkeresi görüşülmeye başlandı. Partiler adına ilk söz alan isim ise BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'di.Meclis Genel Kurulu'nda sınır ötesi harekat tezkeresi görüşülmeye başlandı. Partiler adına ilk söz alan isim ise BDP İstanbul milletvekili Sırrı Süreyya Önder'di.

'AHMAKLIĞIN EN BÜYÜK KANITI'

Meclis Genel Kurulu'na hitap ettiği konuşmasına Einstein'ın bir sözüyle başlayan Sırrı Süreyya Önder, ' Einstein'ın bir sözüyle başlamak istiyorum. Ahmaklığın en büyük kanıtı aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar beklemektir. Tezkere de bunu açıkça ortaya koymaktadır. ' diye konuştu.

 

'EMPERYALİST GÜÇLERİN CİRİT ATTIĞI BİR ÜLKEYE DÖNDÜK'

Bundan önce yapılan sınır ötesi kara harekatlarıyla ilgili istatistikleri aktaran Önder, 'Aslında hiçbir şey değişmedi sadece hükümetler değişti. Bu ülke emperyalist güçlerin cirit attığı pervasız bir ülkeye döndü. Artan tek şey onların savaş ve silah rantıdır' diyerek "Askerliğin zorunlu olduğu yerde şehitlikten bahsedilemez. Vicdani ret hakkımızdır" dedi.

TÜRK'E KÜRT DÜŞMANLIĞI POMPALANDI

Açıklamalarının son kısımlarında muhalefet milletvekillerine seslenen Önder,'Türkler hacir altındadır. Ben de bir Türk'üm. Türk'e Kürde düşmanlık etmenin dışında hiçbir alan bırakılmamıştır. Türk'e düşen tek şey sabah akşam pompalanan şey sen Kürtlere düşman olacaksın. Dünyanın hiçbir yerinde halklar düşman olamaz. Bu kan emicilerin, güvercin kasaplarının her daim ateşini diri tuttukları kazandır.

'ÇOCUKLARINIZ SORARSA NE DİYECEKSİNİZ?'

Acaba ana muhalefet bu süreci ne kadar izledi? Artan asker ve sivil ölümleri başarı mı başarısızlık mı? Sosyal demokrat bir vekile akşam evladı 'Anne baba siz bu gün Meclis'te ne yaptınız?' diye sorduğunda kardeş bir halka savaş kararı çıkardım evladım 'Aferin baba' bunu söyleme utancına hiçbir sosyal demokrat vekil dahil olmamalıdır.' değerlendirmesinde bulundu

 

Ensonhaber


       

Bu haber 10788 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu