Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Karayılan; Bakın buradayım. Yakalanmadım

Karayılan; Bakın buradayım. Yakalanmadım

Tarih 04.Eylül.2011, 11:57

İran tarafından yakalandığı iddia edilen Murat Karayılan Almanyanın Köln kentinde yapılan 19. Kürt Kültür Festivalinde görüntü vererek ben buradayım mesajı verdi.İran tarafından yakalandığı iddia edilen Murat Karayılan Almanya’nın Köln kentinde yapılan 19. Kürt Kültür Festivali’nde görüntü vererek ben buradayım mesajı verdi. Görüntülerde Karayılan’ın bir grup PKK’lı ile birlikte konuşmasını yaptığı alana geldiği görüldü. 

 

Roj TV'nin yayınladığı görüntülerde Kürtçe konuşan Karayılan, "Yeni bir sürece girdik. Bu süreçteki kazanımlar halkımızın geleceğini belirleyecektir. Bu nedenle bugünler çok önemlidir. 18 yıldır hareketimiz çözümün barışçıl yollarla gelişmesi için çaba harcıyor. Tayyip Erdoğan kendisini çok büyük görüyor, kral sanıyor, Osmanlı’yı hayata geçirmek ve herkesin de önünde eğilmesini istiyor." diyen Karayılan, İran tarafından yakalandığı iddialarına yönelik olarak da "Şimdi benim yakalandığımı söylüyorlar. Bakın buradayım. Devrimcileri teslim alamazlar. Bunu iyi bilin. Bülent Arınç da iyi bilsin ki, biz buradayız ve tutuklayamazsınız." dedi.

 


       

Bu haber 10366 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi AİHM, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin, kötü muamelenin yasaklanması ve etkili soruşturma hakkını...

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti Mısır Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu sonuçları açıklandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu