Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Sınır Kapısı Temasları Sürüyor

Sınır Kapısı Temasları Sürüyor

Tarih 08.Nisan.2011, 22:33

Halep Valiliğinden Hudut Şubesi Reisi Şeyh Ali Başkanlığında 5 kişilik heyet Şanlıurfa Valisi Nuri Okutanı ziyaret etti.Mürşitpınar – Aynel Arap Sınır Kapısı’nın açılışıyla ilgili olarak görüşmeler yapmak üzere

Halep Valiliği’nden Hudut Şubesi Reisi Şeyh Ali Başkanlığında 5 kişilik heyet Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı ziyaret etti.

Vali Yardımcısı Bahri Tiryaki ile de dün toplantı yapan heyet bugün Vali Nuri Okutan ile de

bir görüşme yaptı. Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı Mürşitpınar- Aynel Arap sınır kapısının açılması konusunda ziyaret eden Suriye heyeti kapının en kısa zamanda açılması konusunda isteklerini dile getirdi. Vali Nuri Okutan sınır kapısının açılması ile ilgili altyapı ve üstyapısının oluşturulması gerektiğini belirterek, kapının açılmasını kendilerinin de istediğini söyledi. Sınır kapısının açılması için gerekli olan tedbirlerin ve çalışmaların yapılması konusunda da gerekli talimatların verildiği söyleyen Vali Okutan, devletin üst kademelerinin de isteklerinin bu doğrultuda olduğunu belirtti.

Vali Okutan, “Gerekli protokol ve yazışmaların yapılacağı personel ihtiyacının karşılanması

için gerekli kurumlara talimatlar verileceği en kısa zaman alt yapı ve üst yapı çalışmalar dayapılacaktır. Her iki taraf da bu kapının açılmasını istiyor. Sınırın her iki tarafında yaşayan vatandaşların rahat görüşebilmeleri için elimizden geleni yapacağız. Vize sorunu da artık yok. Kapının tam manasıyla açıldıktan sonra her iki halkın özlemine son vermiş olacağız.” Dedi.

 

Halep Valiliği’nden Hudut Şubesi Reisi Ali Şeyh ise, Halep Valisinin selamlarını Vali

Okutan’a ileterek, her iki halk için hayırlı olması dileklerini belirtti. Şanlıurfa Valisine Mürşitpınar - Aynel Arap kapısının açılması konusunda gösterdiği çabaları için teşekkür eden Halep Valiliği’nden Hudut Şubesi Reisi Ali Şeyh ve beraberindeki Suriye heyeti Şanlıurfa’da kendilerine gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaretin sonunda Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan Halep Valiliği’nden Hudut Şubesi Reisi Şeyh Ali ve beraberindeki heyet ile hatıra fotoğrafı çektirip, kendilerine Şanlıurfa yöresine ait hediyeler verdi.

 


       

Bu haber 4765 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu