Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Husumet Barışla sonuçlandı

Husumet Barışla sonuçlandı

Tarih 08.Nisan.2011, 16:32

Ziraat odası delege seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile düzenlenen barış yemeğiyle barıştırıldı.Ziraat odası delege seçimleri nedeniyle aralarında husumet bulunan iki aile düzenlenen barış yemeğiyle barıştırıldı.

Geçtiğimiz aylarda Suruç’a bağlı Kurutepe köyünde ziraat odası delege seçimleri için bulunan Yıldız köyünden Fırathan ailesiyle Kurutepe köyüne mensup Kılıç ailesi arasında tartışma çıkmıştı. Çıkan tartışma silahlı kavgaya dönüşünce olayda 5 kişi yaralandı.

İki aile arasında başlayan husumetin daha fazla uzatılmaması için devreye giren Suruç’un kanat önderleri ve ileri gelenleri husumetli aileleri barıştırmak için seferber oldu. Husumetli iki aile arasında yapılan görüşmeler sonunda her iki taraftan da barış için olumlu yanıt alınarak barış töreni düzenlendi.

Çukobirlikte verilen barış yemeğine husumetli ailelerin yanı sıra çok sayıda Suruçlu vatandaş katıldı. Barış yemeğinde konuşan Suruç İlçe Müftüsü Mustafa Altun “Efendimiz (S.A.V) buyuruyor ki; ‘Barış hayırdır. Ne kadar kavgamız olsa, ne kadar birbirimizin kalbini kırarsak da neticede bunun ilacı sulhtur, barıştır, güzelliktir. Zarara zararla karışılık vermek hiç kimseye yarar getirmez.’ ‘Birbirinizin gıybetini yapmayınız, birbirinize haset etmeyiniz, birbirinize sırt çevirmeyiniz. Ey Allahın kulları kardeş olunuz. Bir birinize merhamet ediniz ki merhamet bulunuz. Merhamet eden merhamet bulur” diyerek barış ve kardeşliğin önemine dikkat çekti. Daha sonra barış törenine katılan vatandaşlara yemek ikram edildikten sonra barış töreni sona erdi.


       

Bu haber 6204 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu