Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Ağar'ın her şeyden haberi vardı

Ağar'ın her şeyden haberi vardı

Tarih 13.Ağustos.2011, 13:28

Faili meçhul cinayetler soruşturmasında ifade veren eski özel harekatçı Çarkın: Mehmet Ağar'ın her şeyden haberi vardıEski Özel Harekâtçı Ayhan Çarkın'ın ifadesinden: Her eylemden Mehmet Ağar ve İbrahim Şahin'in haberi vardı. "Ne dersek onu yapın" diyorlardı

Taraf Gazetesi'nden Arzu Yıldız'ın haberine göre, Faili meçhul cinayetlerle ilgili itiraflarının ardından tutuklanan eski özel harekât polisi Ayhan Çarkın, savcılıktaki ifadesinde "Yaptıkları tüm eylemlerinden Mehmet Ağar ve İbrahim Şahin'in bilgisi olduğunu belirterek, "İbrahim Şahin bir listeden söz ediyordu. Bunlar devletin bekaası ile ilgili işler. Ne dersek onu yapın' diyordu" dedi.

SAVCILIK İFADELERİNİN DETAYLARI
1994 yılında işlenen Avukat Faik Candan, Yusuf Ekinci, Altındağ Nüfus Müdürü Mecit Baskın ve Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Namık Erdoğan cinayetlerine ilişkin itiraflarının ardından tutuklanarak cezaevine gönderilen eski Özel Harekâtçı Ayhan Çarkın'ın savcılık ifadelerinin detaylarına Taraf ulaştı.

PKK'A YARDIM EDENLERİN LİSTEDİ
Ankara Özel Yetkili Savcısı Hakan Yüksel'e verdiği ifadede infazlarla ilgili dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar ve Özel Harekât Daire Başkanı İbrahim Şahin'i adres gösteren Çarkın, şunları anlattı: "Mehmet Ağar ve İbrahim Şahin'in bizim yaptığımız her eylemden bilgisi vardı. Bu grup içinde görev yaptığım zaman ne yaptığımı anlayamadığım eylem ve işlemlerle karşılaştım. Bazen sebebinin ne olduğunu sorduğum zaman, İbrahim Şahin 'Bunlar devletin bekaası ile ilgili işler fazla yorum yapılmaz. Ne dersek onu yapın' diyordu." Çarkın, ifadesine şöyle devam etti: "O arada Ankara'da bazı kamu görevlileri ile sivil şahısların infaz işlemi de gerçekleştirildi. Bu infazların tanıklarından bir tanesi de benim. İnfazlar gerçekleştirildiği sırada İbrahim Şahin bir listeden bahsediyordu. Listede bölücü örgütlere yardım ve yataklık yapan iş adamları ve bürokratların bulunduğunu söyledi. Şahin, bunlarla mücadele için bertaraf edilmeleri gerektiğini söyledi. Bunun da devletin bir kararı olduğunu ifade etti. Bu konuşmaları devletin özel harekâtında görevli personelin yüzüne yapıyordu. Buna herkes şahittir."

BASKIN VE CANDAN CİNAYETLERİ
Mecit Baskın cinayeti ile ilgili yer gösterme tutanağındaki ifadesinde, "Ziya Bandırmalıoğlu ve Ayhan Akça isimli polis memurları Mecit Baskın'ı Ford Transit marka olan kendi araçlarına bindirdiler. Bu aracı Sait Yıldırım veya Uğur Şahin kullanıyordu. O dönemde aracı park ettiğimiz inşaat çalışması vardı" diyen Çarkın, Faik Candan cinayeti ile ilgili yer gösterme tutanağında ise şunları aktardı: "Faik Candan'ı bürosundan alan ekipte Ahmet Demirel, Ahmet Sakarya, Uğur Şahin, Sami Gece, Oğuz Yorulmaz, Sait Yıldırım, Ercan Ersoy, Ümit ve Lokman vardı. Biz araçla Konya yolundan istikametle Gölbaşı istikametine döndük, aracımızı park ettik. Ancak buraya bütün araçlarla birlikte gelmedik. Diğer ekipler daha önceden gelmişler ve biz geldiğimizde de infazı bitirmiş dönüyorlardı. Biz cesedin başına gidip görmedik. Ahmet Sakarya, Sami Gece, Uğur Şahin, Lokman, Ahmet Demirel, Ninja, Ayhan Özkan, Ayhan Akça, Siirt grubundan isimlerini bilmediğim şahıslar vardı. Hava kararmıştı, akşam üzeriydi. Buralar (gösterdiği yeri kasıtla) o dönem boştu. Sadece fabrika vardı, Ahmet Sakarya burada Faik Candan isimli şahsı öldürdü."

ENsonhaber.com

       

Bu haber 8719 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu