Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Ethem Şahin'e, Ceket iliklemekten 10 ay hapis cezası

Ethem Şahin'e, Ceket iliklemekten 10 ay hapis cezası

Tarih 12.Ağustos.2011, 18:10

Suruç Belediye Başkanı Ethem Şahin'i Çeketininin önünü iliklediği için 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.Suruç ilçesin de kapatılan DTP’ye yönelik düzenlenen operasyonun protesto edildiği eylemde, HPG’li Cihat Binici anısına yapılan bir dakikalık saygı duruşuna katıldıkları için haklarında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan Suruç Belediye Başkanı Ethem Şahin, Aligor Belde Belediye Başkanı İbrahim Halil Parıldar ile kapatılan DTP üyesi Veysi Demir’e “örgüt propagandası yapmak” suçlamasından verilen 10’ar aylık hapis cezasının gerekçeli kararı belli oldu.

Dayanak bilirkişi raporu

Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi gerekçeli kararında, hapis cezasını bilirkişi raporuna dayandırdı.
22 Nisan 2009’de yapılan eylemde saygı duruşunda bulunan Şahin ile ilgili bilirkişi raporunda, Şahin “Ceketinin üst düğmesini ilikleyerek grup ile birlikte slogan atmadan, zafer işareti yapmadan ve bölücü içerikli herhangi bir şey taşımadan saygı duruşuna katılan kişi” olarak tanımlandı.

Yine söz konusu bilirkişi raporunda, saygı duruşu sırasında hiç kimsenin “slogan atmadan, zafer işareti yapmadan ve bölücü içerikli herhangi bir şey taşımadan” ibaresine yer vermesine rağmen Şahin, Parıldar ve Demir’in “örgüt propagandası” haline dönüştürüldüğü öne sürülen etkinliğe aktif şekilde katıldıkları ve “örgüt destekçileri olduklarını belli ettirdikleri” iddia edildi.

Özgür Gündem

       

Bu haber 16958 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu