Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç Belediyesin Üçretsiz Rehberlik Hizmeti

Suruç Belediyesin Üçretsiz Rehberlik Hizmeti

Tarih 05.Ağustos.2011, 18:02

Suruç Belediyesinden ücretsiz lys-Ygs tercihleri için rehberlik hizmeti verilmeye başlandı.Suruç Belediyesi, Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giren öğrencilere Üniversite tercihlerinde yardımcı olmak amacıyla YGS-LYS Tercih Merkezi oluşturdu.

 

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı tercihlerinin başlaması ile Belediye binası içerisinde tahsil edilen Kültür merkezin de bu hizmeti sunmaya başlayan Öğretmen Adıl Fırathan şimdiye kadar yaklaşık 250 öğrenciye gönüllü rehberlik hizmeti verdiğini bildirdi.

 

Suruç belediye başkan vekili Mehmet Özkan; “Daha önce 800 öğrencimize ücretsiz deneme sınavları yaparak öğrencilerimize hizmet verdik. Şimdi ise üniversite ye hazırlanan öğrencilerimize tercihlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için rehberlik hizmeti veriyoruz. Bu süreçte öğrencilere gönüllü olarak rehberlik hizmeti sunan Adıl Fırathan hocamıza özellikle teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Eğitime verdikleri önemi dile getiren Başkan Özkan, Fakir öğrencilere ücretsiz ders vereceği “Eğitim Destek evinin” kendi programların da olduğunun da müjdesini verdi.

 

 

 

Gönüllü olarak rehberlik hizmeti veren Adıl Fırathan;  Lys- Ygs tercih dönemlerinin başlaması ile öğrencilerimizin yanlış tercih yapmamaları ve yalnız kalmamaları için Suruç Belediyesine yer tayini için başvuruda bulunduk, Sağ olsun belediye başkan vekilimizin eğitim hassasiyeti bize yer tayin etti.  Yaklaşık 7-8 gündür burada öğrencilere tercih danışmanlığı yapıyoruz.

 

Öğrenciler Suruç’ta tercih döneminde pek fayda göremiyorlar. Onları yönlendirecek herhangi yetkin bir danışmanlık maalesef yok. Bu nedenle bizde gönüllü olarak böyle bir girişimde bulunduk.  7-8 günlük süre içerisinde yaklaşık 250 öğrencimize yardımcı olduk.  Tercihlerin bütün öğrencilere hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

 


       

Bu haber 9044 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu