Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Danimarka Kopenhag Öğrenci Heyeti Erganide

Danimarka Kopenhag Öğrenci Heyeti Erganide

Tarih 08.Temmuz.2011, 23:21

Danimarka Kopenhag Öğrenci Heyeti ErganideÖğrenci ve öğretmenlerden oluşan ve aralarında Avrupa’ya göç etmiş Kürtlerin de bulunduğu 11 kişilik Danimarka kopenhag heyeti İngilizce öğretme projesi kapsamında Ergani Belediyesi Eğitim Destek Evi’ni ziyaret ederek 16 gün boyunca ders gören Destek Evi öğrencilerine İngilizceyi öğretecek.

Proje kapsamında 2- Temmuzda Ergani’ye gelen Danimarkalı heyetin programı 18 Temmuz’a kadar sürecek. Bu kapsamda Ergani’nin tarihi Hilar Mağarlarını Malkam dağı  Meryem ana kilisesini de gezen heyet, Ergani Belediye Başkanı Fesih Yalçın’ı da makamında ziyaret ederek, şehre yaptığı hizmet, yoksul öğrencilerin eğitimine destek sunma ve kendilerini makamına kabul edip projelerine destek sunduğu için memnuniyetlerini dile getirerek, “Başta bu projemizin yaşam bulmasına katkı sunan Danimarka kopenhag Kürt Öğrenci Derneği yöneticileri ve Öğretmen  Eyübhan Sarıkurt ,Amine Gür, Esmer Mamedi   olmak üzere Belediye ve sayın Başkan Fesih Yalçın’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Biz bundan sonra da daha güzel projelerle Ergani’ye geleceğiz. Gösterdikleri ilgi ve konukseverlik nedeniyle Ergani halkına da ayrıca teşekkürlerimizi sunuyoruz. Başkan Fesih Yalçın’a da görevinde başarılar diliyoruz” temennisinde bulundular. Danimarka Kopenhag Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyetin kendisini makamında ziyaret etmesini anlamlı ve değerli bulan Belediye Başkanı Fesih Yalçın da “Ben de buradan geldikleri yere kadar en sıcak sevgilerimi gönderiyor ziyaretleri dolaysıyla çok sevindiğimi belirtmek istiyorum. Buraya eğitim için gelmeniz, ayrıca belediyemize kadar gelip beni makamımda ziyaret etmenize çok çok teşekkür ediyorum. Belediyemizin Eğitim Destek Evi’ne Danimarka Kopenhag kardeş halkından ve oradaki Devrimci Kürtlerden oluşan öğrenci ve öğretmenlerin buraya kadar gelmesini çok anlamlı buluyorum” diye konuştu. Yanlarına getirdikleri İngilizce seti cd ler projeksiyon ve  müzik seti ve projeksiyon eğitim destek evinde öğrencilere  dağıttılar.


       

Bu haber 11562 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu