Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Uras'tan kravatlı sivil itaatsizlik eylemi

Uras'tan kravatlı sivil itaatsizlik eylemi

Tarih 06.Nisan.2011, 00:03

BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, partisinin alanlarda sürdürdüğü sivilitaatsizlik eylemini Meclis Genel Kurulu salonuna taşıdıBDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, TBMM Genel Kurulu'nda kürsüden yaptığı konuşmanın ardından "Yasaksız, kılık kıyafet yasağı olmayan bir Meclis diliyorum" diyerek kravatını çıkardı ve kürsüye taktı.

 

KILIK KIYAFET YASAĞI OLMAYAN BİR MECLİS DİLİYORUM

BDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, partisinin alanlarda sürdürdüğü sivilitaatsizlik eylemini Meclis Genel Kurulu salonuna taşıdı. Kürsüye gelen Uras, konuşmasının ardından "Yasaksız, kılık kıyafet yasağı olmayan bir Meclis diliyorum" dedi. Uras, bu sözlerinin ardından da kravatını çıkarak kürsü mikrofonuna taktı.

Uras'ın bu eyleminin ardından birleşimi yöneten Meclis Başkanvekili Nevzat Pakdil, "Sivil itaatsizlik farklı bir konu. Değişmediği sürece içtüzük kuralları var. Sayın Uras'ın da dediği gibi Amentu değil ama değişmediği sürece kurallara uymak gerekir" dedi. Uras'ın kürsü mikrofonuna taktığı kravat görevlilerce kendisine verilirken, Uras bu kez de kravatını oturduğu sıraya koydu. Pakdil, Uras'tan kravatını takmasını isterken "Rica ediyorum lütfen takalım ya da genel kurulu terk edelim. İçtüzük budur. Sizi nezaketli bir arkadaşımız olarak görüyorum, kravatı takın ya da genel kurulu terk edelim" diye konuştu.

 Pakdil'in bu sözlerinin ardından Uras, bazı BDP'li milletvekilleriyle birlikte Genel Kurul salonundan ayrıldı.

 

KOMİSYONA DA KRAVATSIZ KATILMIŞTI

 

Uras 2010 yılı Mart ayında Dışişleri Komisyonu toplantısına da kravatsız katılmış, CHP'lilerin tepkisine neden olmuştu. Uras, komisyon başkanlığına yazı yazarak, toplantıya kravatsız katılıp katılamayacağını sormuş ve konu Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'e taşınmıştı. Şahin, komisyon için kılık kıyafet düzenlemesi bulunmadığını belirterek, İçtüzüğün 56'ncı maddesine atıfta bulunmuştu.
Uras, 23'ncü dönem başında ise lise yıllarından sonra ilk kez kravat taktığını söylemişti.

 


       

Bu haber 2749 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu