Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruçlular Malatya yolunda

Suruçlular Malatya yolunda

Tarih 06.Temmuz.2011, 11:16

Yaz aylarında mevsimlik işçi olarak çalışmak için Suruç dışına giden Suruçlular kayısı sezonunun başlamasıyla Malatya’ya gidiyor. Yaz aylarında mevsimlik işçi olarak çalışmak için Suruç dışına giden Suruçlular kayısı sezonunun başlamasıyla Malatya’ya gidiyor.

Sulama suyunun olmayışı ve işsizliğin hüküm sürdüğü Suruç’ta vatandaşlar mevsimlik tarım işçisi olarak Çukurova, Karadeniz ve Ege taraflarında çalışmaya gitmek zorunda kalıyor.

Kayısı sezonunun başlamasıyla Suruçlu bir çok vatandaşta kayısıda çalışmak için Malatya’ya gitmeye başladı. Kayısı bahçelerinde çalışarak para kazanmaya giden Suruçlular Malatya’da yaklaşık bir ay çalışabilecek. Dünyanın kayısı başkanti olarak bilinen Malatya'da Kayısı bahçesinde çalışan kayısı işçileri günde 20 TL ye çalıştıkları ifade ediliyor

 


       

Bu haber 10652 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu