Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Türk ve Elçi Cumhurbaşkanıyla Görüştü

Türk ve Elçi Cumhurbaşkanıyla Görüştü

Tarih 01.Temmuz.2011, 13:34

Ahmet Türk ve Şerafettin Elçi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çağrısı üzerine Köşk'e çıktı.Hatip Dicle'nin ve diğer KCK tutuklusu vekillerin YSK tarafından vekilliğinin düşürülmesini  protesto eden BDP'lilerden Ahmet Türk ve Şerafettin Elçi, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çağrısı üzerine Köşk'e çıktı. 

                  

Türk ve Elçi dün ki toplantılarında ortak aldıkları kararları Cumhurbaşkanı Gül'e sundu. Toplantı sonrası açıklama yapan Ahmet Türk, "Cumhurbaşkanı bize pozitif enerji verdi" dedi. "Sayın Cumhurbaşkanı çözüm konusunda üstüne düşeni yapacaktır." diyen Ahmet Türk'ün açıklamaları şöyle; "Parlamentoya katılmayacağımızı ifade ettik. İnandırıcı bir açıklama çalışma yapılmadan da tavrımız değişmeyecek. Bugünde aynı karardayız. Sayın Cumhurbaşkanımız bize pozitif enerji verdi. Büyük bir çaba göstereceğine inanıyorum bu krizin aşılması için. Bu krizin aşılmaması durumunda önümüzdeki süreç daha sancılı geçecektir. Umut ediyorum ki hükümet, bu ülkenin hepimizin cumhurbaşkanı bu krizin aşılması durumunda gereken refleksi gösterir ve katkı sunar. Ancak tekrar ifade etmek istiyorum. Ötekileştiren anlayışlar karşısında biz parlamentoya gitmeyi ve orada bulunmayı bir anlam ifade etmeyeceğini anlıyoruz. Eğer parlamentoda katkılarımız olmayacaksa ve orada bir işleyişimiz yoksa orada bulunmanın da çok anlamlı olmayacağını ifade etmek istiyorum. İnşallah herkes bu krizin aşılmasında gereken çabayı gösterir.

 

CUMHURBAŞKANI HER TÜRLÜ ÇABANIN İÇERİSİNDE OLACAK

Sayın Cumhurbaşkanı'nın neler söylediğini söylemeye yetkili değilim. Cumhurbaşkanı sorunun çözümü için her türlü çabanın içerisinde olacaktır. Hatip Dicle bir haksızlığa maruz kalmıştır. Eğer geleceği birlikte kurmak istiyorsak bu olumsuzlukları beraber ortadan kaldırmaya, anayasal değişiklikleri yapabilmeliyiz. Biz yargıyı eleştirmiyoruz, yasal düzenlemeler yapmayan hükümeti eleştiriyoruz. Sorunun aşılması için buradayız. Karşılıklı olarak birbirimizi anlama ve destek vermek durumundayız. Eğer sorunun aşılması için yasal anayasal düzenlemeler gerekiyorsa bu görev parlamentonun ve hükümetindir. Yüzde 50 oy oranı önemli bir destektir. "

 


       

Bu haber 9713 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu