Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç'ta Halk Eğitim Merkezi Sergi Açtı

Suruç'ta Halk Eğitim Merkezi Sergi Açtı

Tarih 30.Haziran.2011, 16:44

Suruç’ta Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin bir yıllık çalışmalarını tanıtmak amacıyla düzenlediği yıl sonu sergisi törenle açıldı.Suruç’ta Halk Eğitim Merkezi kursiyerlerinin  bir yıllık çalışmalarını tanıtmak amacıyla düzenlediği yıl sonu sergisi törenle açıldı.
Namık Kemal İlköğretim Okulu'ndaki serginin açılışına, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Suruç Kaymakam Vekili Ferhat Burak Gazi, Belediye Başkan Vekili Süleyman Yıldız, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç ve çok sayıda davetli katıldı. Sezon boyunca kursiyerin el emeği göz nuru dökerek yaptığı çeşitli hediyelik eşya ve çeyiz ürünleri, sergiyi gezenler tarafından büyük ilgi gördü. Serginin açılışında konuşan İlçe Kaymakam Vekili Ferhat Burak Gazi, "El emeği göz nuru
dökülen ürünler hem çok estetik, hem de o ürünü işleyen kişinin duygularını taşıyor. Bu nedenle el ürünleri dünyada çok fazla ilgi görüyor. Biz de geleneklerimiz arasında bulunan el emeği ürünlerimizi halk eğitim merkezleri vasıtasıyla sürdürmek ve yaşatmak istiyoruz. Tüm kursiyerlerimize ve eğitmenlerimize teşekkür ediyorum" dedi.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç ise "Halk Eğitimi; toplumda sorumluluk yüklenmiş bireylerin çalışma gücünü arttırmak, yaşam seviyelerini yükseltmek, milli ve çağdaş değer yargılarını geliştirmek üzere planlı, programlı ve süreklilik gösteren örgün bir eğitimdir. Unutulmamalıdır ki dinamik bir yetişkin eğitimi için, bireylerin olduğu kadar toplumların da değişime ayak uydurması gerekir. Suruç Halk Eğitim Merkezi; her yerde her zaman eğitim ilkesinden hareketle gerçekleştirdiği faaliyetlerini;
öğrenme merkezli, ihtiyaçlara dönük, mesleğe yönlendirici, eğitimcilerin eğitimini hedefleyen, herkesin katılımını esas alan, insanları geleceğe hazırlayan, öğrenmeyi öğreten, insan merkezli, yetenekleri değerlendiren ve düşünme becerisini sağlayan bir merkezdir. Halk Eğitim Merkezimiz, 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılında Suruç halkının ilgi, istek, yetenek ve beklentileri doğrultusunda etkin ve dinamik bir şekilde çeşitli faaliyetler yürütmüştür. Bu Faaliyetleri; okuma-yazma eğitimi, mesleki beceri
kazandırma eğitimi ve sosyal-kültürel kurslar olarak sınıflandırabiliriz. Okuyan ve yazan yetişkinlerin toplumun değişimine ve dönüşümüne sağlayacağı katkının göz ardı edilemeyeceği çağımızda 34 adet 1. kademe, 9 adet 2. kademe okuma yazma kursu açılarak 294 erkek 447 kadına okuma yazma öğretilmiştir. Kurs sonunda başarı gösteren 373 kursiyere sertifikaları verilmiştir. 2010-2011 Eğitim ve Öğretim Yılında 0-18 yaş grupları arasında 8, aile eğitim kursu iş-kur kapsamında 5 mesleki teknik kurs verilmiştir.
Kadınların da erkeklerle birlikte yaşama dahil olduğu toplumlar gelişir ve ilerler mantığından hareketle, Halk Eğitim Merkezimizde 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında kadın ve erkeklere yönelik 137 kurs düzenlenmiş bu kurslarda 2 bin 334 kadın, bin 384 erkeğe kurs verilmiştir" diye konuştu.


       

Bu haber 11832 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu