Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Esnaf işsizlikten şikayetçi

Esnaf işsizlikten şikayetçi

Tarih 30.Haziran.2011, 16:38

Suruç’ta işlerin azalmasından ve durumlarının giderek kötüye gitmesinden dolayı esnaflar şikayet ediyor.Suruç’ta işlerin azalmasından ve durumlarının giderek kötüye gitmesinden dolayı esnaflar şikayet ediyor.
Değişik meslek gruplarında iş yapan esnaflar, ilçenin ekonomisinin tarıma dayalı olmasından dolayı, ilçe halkının çalışmak için Yozgat, Bursa, Adana ve Malatya gibi illere tarım işçisi olarak gitmesinin ilçeyi boş bıraktığını belirtiyorlar. Gün boyunca siftah yapmadan kepenk kapattığını belirten esnaf, zaman geçirmek için ise akşama kadar domino oynayıp, kahvehanede çay içiyor.
İşlerinin bu kadar aksamasının başlıca nedeni olarak nüfusun azalmasını ve alım gücünün düşmesini gösteren Suruç esnafsından İbrahim Şahin, "İşler her geçen gün bir önceki yılı aratıyor. İşlerin düzeleceğinden de pek umudumuz yok. İlçemizde açılan büyük alışveriş merkezleri de özellikle bakkalların işlerini olumsuz etkiliyor. Belediye başkanımız, bize dururumuzun düzeleceği hakkında vaatler verse de bu sözler gerçek hayatta karşılığını bulmuyor" dedi.


       

Bu haber 5063 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu