Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Suruç'ta Yaz Kur'an Kursları başladı.

Suruç'ta Yaz Kur'an Kursları başladı.

Tarih 30.Haziran.2011, 16:31

Okulların tatil olmasıyla birlikte Suruçta yaz Kuran Kursları açıldı.Okulların tatil olmasıyla birlikte Suruç’ta yaz Kuran Kursları açıldı.


Ahmet Bican Camisi İmam Hatibi Mehmet Koç, ailelerin taleplerine göre kurs verdiklerini belirterek, "Okulların kapanmasıyla birlikte kendi istekleri veya ailelerinin talepleri üzerine kursa gelen öğrencilere Kur'an-ı Kerim, İslam dini, temel bilgiler, güzel ahlak, hoşgörü, saygı sevgi, kardeşlik, vatanseverlik ve yardımlaşma konularında ders veriliyor. Yaz Kur'an Kurslarının, çocuklarımızın Kur'an eğitimi almaları ve dini bilgilerini öğrenmelerinde ayrı bir önemi vardır. Yaygın eğitim çalışması olmasına
rağmen örgün eğitim anlayışıyla sürdürülen bu kurslara her yaz ilgi daha da artmaktadır" dedi.
Özellikle ilköğretim çağındaki öğrenci velilerinin bu kurslara yoğun ilgisinin olduğunu anlatan Koç, şunları söyledi:
"Dinimizin ilk emri, 'Oku' emridir. Dikkat buyurursak ilk emir namaz yada diğer ibadetler olmamış, ilk emir Cebrail'in (a.s.) Peygamberimize getirdiği 'ikra' oku olmuştur. Dinimizin okumaya verdiği önemi buradan daha iyi anlayabilmekteyiz. Peygamber efendimiz 'Sizin en hayırlınız Kur'an-ı Kerim'i öğrenen ve öğretenlerinizdir' diyerek bizleri ve şuan ki talebeleri hayırlı insanlar olarak nitelemiştir. Yine 'İlim Çin'de de olsa gidip alınız' buyurarak ilme ne kadar değer vermemiz gerektiğini bizlere
göstermektedir. Bizlerde bu hayırlı müjdelere layık olabilmek için yaz Kur'an kurslarında çocuklara kuran öğretmenin yanında onları yarınlara hazırlayabilmek için gerek ahlak dersleri, gerek itikadi bilgiler ve birde peygamberimizin hayatından örnekler vererek bu öğrencilerimizi hem yarının hem anne ve babalarına, hem de devletine yararlı birer evlat olabilmesine gayret göstermekteyiz. Aynı çabayı ailelerinde göstermesini bekliyoruz."

 

Galip Demirli/Suruç Gündem Haber


       

Bu haber 9451 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu