Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Şanlıurfa GAP Havaalanı Müdürlüğünden Açıklama

Şanlıurfa GAP Havaalanı Müdürlüğünden Açıklama

Tarih 29.Haziran.2011, 16:49

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Şanlıurfa GAP Havaalanı Müdürlüğünden basında çıkan haberlerden dolayı bir açıklama yapıldı.Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Şanlıurfa GAP Havaalanı Müdürlüğünden basında çıkan haberlerden dolayı bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama da “Basınımızda son günlerde, Şanlıurfa GAP Havaalanına kışın uçakların inemediğine dair haberler yer almaktadır.

 

Bilindiği gibi, DHMİ Genel Müdürlüğü, düşük görüş şartlarında uçakların inmesine kolaylık sağlayan, ILS (Instrument Landind System) sistemini, yaklaşık Bir Milyon Dolar harcayarak, 14 Ocak 2010 yılında havaalanımızda kullanıma vermiştir.

 

Bahse konu sistemin, tüm periyodik bakımları uzman personeller tarafından, zamanında ve tam yapılmakta olup, kullanıma verildiği tarihten itibaren faal olarak çalışmaktadır.

 

ILS sistemi devreye verilmeden önce, 2009 kış sezonunda havaalanımızda meteorolojik sebeplerden ötürü, 49 uçak seferi iptal edilmiş olup, ILS sistemi devreye verildikten sonra ise bu sayı 2011 yılında 8 sefere inmiştir ki, bu sayı da Türkiye deki birçok havaalanında meteorolojik sebeplerden ötürü iptal edilen uçak sayılarının çok altındadır.

 

Halkımızın havaalanımızı kullanmasını ve uçaklara binmesini menfi yönde etkileyecek olan bu tün teknik bilgilerden yoksun, yanlış haberlere itibar etmemesi hususu;

 

Kamuoyunun bilgilerine sunulur."  denildi

 


       

Bu haber 13202 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Şanlıurfa

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU

ZABITA, 7 BİN ADET PATLAYICI MADDEYE EL KOYDU Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri 7 bin adet patlayıcı, maytap ve parlayıcı maddeyi topladı.

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ

TOPLU TAŞIMADA RAYLI SİSTEM DÖNEMİ Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi şehiriçi ulaşıımı daha hızlı sağlamak ve olumsuzlukların önüne geçmek için raylı s...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu