Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Forbes Life Dergisinde Ayın Konusu İstanbul

Forbes Life Dergisinde Ayın Konusu İstanbul

Tarih 31.Mart.2011, 20:24

Amerika'nın ünlü dergisi Forbes Life Mart ayında İstanbul'a 9 sayfa yer verdi.Kozmopolit yapısı, kültürel zenginlikleri ve Nisan ayı sonuna kadar devam edecek olan alışveriş festivali ile gündemden düşmeyen İstanbul, bu kez Amerika'nın ünlü dergisi Forbes Life'a kapak oldu.
Geçtiğimiz Haziran ayında Kültür ve Turizm Bakanlığınca ağırlanan Forbes Life dergisi baş editörü Ann Abel'in kaleme aldığı ve fotoğraf sanatçısı Tim Clinch'in fotoğrafladığı "Baştan Başa İstanbul: Yeni Uluslararası Stil Merkezinde Seyir" başlıklı 9 sayfalık haberde İstanbul'un tarihi mekanlarının yanı sıra alışveriş olanaklarından da bahsediliyor. 
Yazıda, İstanbul'un tarihi mirasının tıpkı baklava katmanları gibi olduğu vurgulanarak Roma, Bizans ve Osmanlı kökenlerinden söz edilirken, eski İstanbul bölgesi, Haliç, Boğaziçi ve Asya yakasından bahsediliyor ve tarihi mekanlara ve alışveriş merkezlerine ilişkin bilgi veriliyor. 
Günümüzde İstanbul'un, G20'nin en hızlı büyüyen ikinci ekonomisi Türkiye'nin amiral gemisi olduğundan söz edilerek, "İstanbul'un sunduğu en iyiler" nitelemesiyle, yeme-içmeden mücevherata, giyimden ev tekstiline ve tasarımdan kalınacak mekanlara kadar öne çıkan çeşitli markalar tanıtılıyor. 
Aylık 920.000 tirajı bulunan derginin "All Around İstanbul" başlıklı yazısına internet üzerinden de ulaşılabiliyor.

 


       

Bu haber 6679 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu