Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Demokratik ToplumKongresi Olağanüstü Toplanıyor.

Demokratik ToplumKongresi Olağanüstü Toplanıyor.

Tarih 20.Haziran.2011, 15:22

DTK Daimi Meclisi, seçim sonuçları, KCKnin eylemsizlik kararını uzatması ve çatı partisi gibi gündemler ile 22 Haziranda Diyarbakırda toplanıyor. 

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Daimi Meclisi, 22 Haziran günü Diyarbakır'da olağanüstü toplanacak. Aralarında siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri, yerel yöneticiler, kadın ve gençlik aktivistleri, milletvekilleri, aydın, yazar ile kanaat önderlerinin de bulunduğu 101 kişilik DTK Daimi Meclisi, son siyasal gelişmeleri değerlendirmek üzere toplanacağı öğrenildi.

Saat 10.00'da Sümerpark Resepsiyon Salonu'nda düzenlenecek olan toplantıda seçim sonuçları, KCK'nin eylemsizlik kararını uzatması, çatı partisi, yeni demokratik bir anayasa, Demokratik Özerklik modeli ile ilgili çalışmalar ve Ulusal Konferans hazırlıkları gibi gündemlerin tartışılacağı belirtilen toplantıda önemli kararlaşmaların sağlanacağı öğrenildi.

Bir gün sürecek olan toplantının ardından, toplantıda alınan kararların düzenlenecek olan basın toplantısı ile deklere edileceği öğrenildi.


       

Bu haber 4557 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu