Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
El konulan Bilgisayarlar Sahiplerine iade edildi.

El konulan Bilgisayarlar Sahiplerine iade edildi.

Tarih 19.Haziran.2011, 22:34

Kontor Dolandırıcılığı Davasında el konulan Bilgisayarlar Sahiplerine iade edildi.Suruç’ta 2007 yılında internet üzerinden uluslararası dolandırıcılık yaptıkları için 29 ayrı yere yapılan eş zamanlı operasyon sonucu el konulan 165 bilgisayarın incelenmesi tamamlandıktan sonra sahiplerine iade edildi.

Suruç’ta yapılan eş zamanlı operasyon sonucu 47 kişinin kullandığı tespit edilen toplam 165

Bilgisayarın çoğunluğu internet kafelere ait olduğu öğrenildi. Çökertilen şebeke elemanlarının İngiltere, Fransa, Almanya başta olmak üzere Türkiye'de birçok savcı, hakim, işadamı ve milletvekillerinin kredi katını şifrelerini kırarak yaklaşık 3 milyon TL dolandırdığı soruşturma sürecinde incelenen bilgisayarlar 2011 yılı itibariyle sahiplerine iade edildi. Bilgisayarlarını alan internet kafeciler bu durumda en çok mağduriyet yaşadıklarını söyleyerek, inceleme sonucunda bilgisayarlarının çoğunda tahribat olduğunu ve bir çok parçasının yerinden çıkarıldığını belirttiler.


       

Bu haber 9456 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ TOPLANTISI YAPILDI Eğitimde başarıyı arttırma projesi değerlendirme toplantısı Suruç Öğretmenevinde yapıldı.

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI

ŞUSKİ'DEN; BORCU OLANLARA YAPILANDIRMA İMKANI Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesine hizmet veren ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne borcu olan abonelere yapılandırma im...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu