Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Roma da Anadolu Kadınları Resim Sergisi

Roma da Anadolu Kadınları Resim Sergisi

Tarih 30.Mart.2011, 18:15

Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliği Anadolu kadınlarını tanıtan resim sergisi açtıRoma Kültür ve Tanıtma Müşavirliği aracılığıyla açılan sergide, Antik Çağ’dan günümüze Anadolu’da yaşamış ve tarihe mal olmuş kadın karakterlerin resimleri Romalı sanatseverlerle buluştu.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliği İtalyanlar tarafından büyük ilgi gören bir etkinlik gerçekleştirdi. Ressam Aslı Kutay tarafından, Müşavirlik Sergi Salonu’nda açılan “Anadolu’dan Geldim” isimli sergi ile Romalılar Anadolu’da yaşamış kadın karakterlerle buluştu.

Antik Çağ’dan günümüze Anadolu kadınını tanıtan ve bugünden itibaren sona erecek olan açılışına; Türkiye’nin Roma Büyükelçisi Hakkı Akil ve eşi, Vatikan Büyükelçisi Prof. Dr. Kenan Gürsoy ile Türk-İtalyan kültür ve sanat camiası ile seçkin bir davetli topluluğu katıldı.

Dünya Kadınlar Günü’nde Roma’da açılan ve Romalı sanatseverlerin büyük beğeniyle karşıladığı sergide; Sümer Kraliçesi, Hitit Kraliçesi, Truvalı Helen, Turhan Sultan, Nene Hatun,  Sabiha Gökçen,  Semiha Berksoy’un portreleri dâhil 21 adet eser yer alıyor.

 

 


       

Bu haber 12018 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Kültür-Sanat

SURUǒTA ÇEKİLEN AKREP DİZİSİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR

SURUǒTA ÇEKİLEN  AKREP DİZİSİ  BÜYÜK BEĞENİ TOPLUYOR Suruç’ta kısa video dizisi şeklinde çekilmekte olan ve internet üzerinden yayınlanan dizinin çekimleri devam ediyor...

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU

SURUÇLU ŞAİRİN 35 YILLIK HAYALİ GERÇEK OLDU 1970 yıllarında şiir yazamaya başlayan Suruç’lu şair Sait Kendirci’nın şiirlerini kitaba dönüştürme hayali İlçe Kay...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu