Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Filistin Heyeti, Kardeş şehir için Urfa da

Filistin Heyeti, Kardeş şehir için Urfa da

Tarih 03.Haziran.2011, 12:26

Filistinin Ankara Büyükelçisi Nebil Maaoruf, El Halil Şehri Belediye Başkanı Halit Osaily, Şanlıurfa ile Kardeş Şehir protokolünü imzalamak için Şanlıurfa’ya geldi.Şanlıurfa’ya gelen Filistin heyeti öncelikle Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarete El Halil Kenti ile ‘Kardeş Şehir’ Protokolünü imzalayacak olan Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba da iştirak etti.

Heyet Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan ile bir süre görüşürken, Vali Okutan, iki ülkenin kardeş şehir olduğunu ve bunun kardeş şehir protokolü ile daha da perçinleneceğini belirtti.

Vali Okutan, Şanlıurfa’nın, Mekke, Medine, Kudüs’ten sonra kutsal sayılan dördüncü il olduğunu söyleyerek, Şanlıurfa’nın tarihi ve iki ülke arasındaki bağları anlattı.

Şanlıurfa’ya gelmekten duydukları memnuniyeti dile getiren El Halil Kenti Belediye Başkanı Halit Osaily ise, iki şehrin kardeş olması için burada bulunduklarını bildirdi.

Görüşmenin sonunda Vali Nuri Okutan’a Belediye Başkanı Halit Osaily, Vali Okutan ise, Halit Osaily ve Nebil Maarouf ile heyette bulunanlara çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaretin ardından Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Filistin Heyeti ve Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba birlikte valilikten Şanlıurfa Belediyesi’ne geçti.

Belediye Başkanlığını ziyaret eden heyet ziyaretin sonunda Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba ve El Halil Kenti Belediye Başkanı Halit Osaily arasında iki şehri kardeş yapan protokolü imzaladı.

 

 


       

Bu haber 10342 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Dünya

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi

AİHM, Türkiye'ye biber gazı cezası verdi AİHM, Türkiye'nin Avrupa İnsan Hakları sözleşmesinin, kötü muamelenin yasaklanması ve etkili soruşturma hakkını...

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti

Mısır Cumhurbaşkanını Seçti Mısır Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turu sonuçları açıklandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu