Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Avamur da Uçurtma Şöleni

Avamur da Uçurtma Şöleni

Tarih 29.Mart.2011, 23:42

Suruç'a bağlı Yukarı Karıncalı (avamur köyü ) ilköğretim okulunda geleneksel uçurtma şenliği düzenlendi.Suruç'a bağlı Yukarı Karıncalı (avamur köyü ) ilköğretim okulunda geleneksel uçurtma şenliği düzenlendi.
Yukarı karınca ilköğretim okulunun düzenlediği geleneksel uçurtma şenliğinde bu yıl ilk defa civar köylerden Aşağı Karınca ve Gözlükaya ilköğretim okulları da katıldı.
Uçurtma şenliğinde buluşan her üç okulun öğrencileri birlikte uçurtma uçurup hazırladıkları diğer etkinliklerle doyasıya eğlenme fırsatı buldu.
Yukarı Karınca ilköğretim okulu öğretmeni Mehmet Gök, Geleneksel uçurtma şenliğine ilişkin yaptığı açıklama da "Öğrencilerimizin bu tür etkinliklere katılmasını eğitime moral motivasyon açısından önemsiyoruz. Bu yıl düzenlenen şenliğimizde civar köylerden iki okul katıldı. Daha sonraki yapacağımız şenliklere civar köylerdeki okulların tamamının katılımıyla daha kapsamlı şenlikler düzenlemek istiyoruz."dedi.

       

Bu haber 11991 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç Köyleri

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık birimi olarak çiftçileri bilgilendiriyor.

Suruçta Silahlı Kavga

Suruçta Silahlı Kavga Suruça bağlı Karaca (sıvédi) köyünde akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı kavga çıktı olayda 1 k...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu