Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Urfa, Filistinin El Halil kentiyle kardeş şehir oluyor

Urfa, Filistinin El Halil kentiyle kardeş şehir oluyor

Tarih 29.Mayıs.2011, 16:45

Hz. İbrahim’in (a.s) doğduğu şehir ile türbesinin olduğu şehir kardeş şehir oluyor.Hz. İbrahim’in (a.s) doğduğu şehir ile türbesinin olduğu şehir kardeş şehir oluyor. Şanlıurfa Belediyesinin yürüttüğü çalışmalarla Filistin’in El Halil(Hebron) kenti ile Urfa’nın kardeş kent olması için 3 Haziran’da protokol imzalayacağı bildirildi. Bu çerçevede Filistin heyeti Urfa’ya geliyor. Urfa’ya gelecek olan Filistin heyetin içerisinde Filistin’in Ankara Büyük Elçisi Nebil Mağruf, El Halil Kentin Belediye Başkanı Halit Osaily, 2 belediye meclis üyesi ve halkla ilişkiler müdürü de bulunuyor.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yı ziyaret edecek olan Filistin heyeti, Hz. İbrahim’in doğduğu şehir ile türbesinin bulunduğu şehrin kardeş şehir olması için imzayı atacaklar.

Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba,”Hafta içerisinde inşallah Filistin büyükelçisi ile beraber El Halil Kentinin belediye başkanı ve değerli yöneticileri şehrimizde olacaklar. Amaç El Halil Kenti ile Şanlıurfa’yı kardeş şehir yapmak. Belediye başkanı olduğum günden beri söylüyorum. İnanç turizminde biz Mekke Medine, Kudüs’ten sonra biz dünyanın dördüncü kentiyiz. El Halil Kentiyle bu bağlamada kardeş şehir olmamız bu bağlamda çok önemli. Çünkü Şanlıurfa Hz. İbrahim peygamberin doğduğu şehir, Filistin’in El Halil kenti de Hz. İbrahim peygamberin türbesinin bulunduğu bir şehir. İbrahim peygamberin bulunduğu şehirde savaş şartlarında bile binlerce turist orayı ziyaret ediyor. Ancak Hz. İbrahim’in doğduğu kente az sayıda turistin gelmesi beni üzüyordu. Öyle tahmin ediyorum ki bu iki şehrin kardeş şehir olması kentimizi inanç turizminde önemli bir yere getireceğine inanıyorum. Bu iki şehrin kardeş şehir olmasına bütün insanlık için faydalı olacağına ben yürekten inanıyorum.”şeklinde konuştu

 

 

     


       

Bu haber 11535 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Yaşam

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI

KIŞ SAATİ UYGULAMASI KALDIRILDI Bakanlar Kurulunca uygulanan kış saati uygulamasına son verildi.

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

ŞARTLI TAHLİYENİN DETAYLARI AÇIKLANDI 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle, kapalı ve açık ceza infaz kurumlarından yaklaşık 38 bin kişinin tahliye olm...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu