Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Kadınlara Tüketici Hakları Konulu Seminer Verildi.

Kadınlara Tüketici Hakları Konulu Seminer Verildi.

Tarih 27.Mayıs.2011, 13:23

Suruç Halk Eğitim Merkezi tarafından Tüketici Hakları konulu konfrerans düzenlendi.Suruç Halk Eğitim Merkezi tarafından Tüketici Hakları konulu konfrerans düzenlendi.

Suruç Öğretmenevi konferans salonunda verilan konferansa, Suruç Kadın Kültür Merkezindeki Bayanlar katıldıç

Tüketici  Hakları  konulu seminerin sunumunu  Suruç Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç yaptı. Seminerde tüketicinin tanımı, tüketici hakları nelerdir ve bilinçli bir tüketici olarak nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında katılımcılar bilgilendirildi.

Sami Kılıç, "Tüketicinin mal ve hizmeti satın alırken doğru karar vermesini sağlaması  için tüketicinin gerekli bilgilere ulaşabilmesi  ve zararlı yanıltıcı reklamdan, etiketten ambalajdan korunması için tüketici haklarını iyi bilmeli" dedi. Ayrıca kapıdan yapılan satışların alınmaması, alınsa bile satıcının tüketiciye cayma bildirim belgesini vermesi gerektiği, bu belgenin tüketicinin yedi gün içinde hiçbir gerekçe göstermeksizin malı iade edebileceği ve ödediği parayı  geri alabileceğine ilişkin bir taahhüt olduğunu belirtti. Tüketici kararını değiştirirse yedi gün içerisinde hiç bir gerekçe göstermeden malı vererek ödediği parayı geri alabileceğini vurguladı.

Seminer sonunda kadınlar sorularını sorarak semineri veren Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sami Kılıç'a teşekkür ettiler.


       

Bu haber 12994 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ

VALİ YARDIMCISI AÇIKGÖZ SURUÇ KAYMAKAMLIĞINA GÖREVLENDİRİLDİ Şanlıurfa Vali Yardımcısı Tarık Açıkgöz Suruç Kaymakamlığına vekaleten görevlendirildi.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI.

KAYMAKAM ABDULLAH ÇİFTÇİ BURSAYA ATANDI. Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi; Bursa ‘nın Yenişehir ilçesi Kaymakamlığına atandı.


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu