Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Harmanalan dan Bir Proje Daha

Harmanalan dan Bir Proje Daha

Tarih 29.Mart.2011, 23:33

Harmanalan ilköğretim okulu kendinden söz ettirecek bir projeye daha imza attı.Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan’nın başlatımış olduğu “Işıgımı Arıyorum. Okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası çerçevesinde geçen yıl Harmanlan İlköğretim Okulu kitap toplama kampanyası düzenleyip 8600 kapasiteli okul kütüphanesi oluşturulmuştu. Kitap okuma kampanyası çerçevesinde, okul öğretmenleri Hatıra türünde bir kitap yazma projesini hayata geçirip Harmanalan İlköğretim okulunun bugüne kadar nasıl geldiğini anlatan kitap projesini de tamlanıp Harman adlı kitap satışa sunuldu. Harman adlı kitabın aldığı olumlu tepkiler sonucu çalışmalarına devam eden Harmanalan İlköğretim Okulu öğretmenleri yeni projesinde Harman Okuma Seti hazırladı.  Toplam 10 adet hikâye kitabından oluşan “Harman Okuma Seti” tamamen okul öğretmenleri tarafından çevre şartları göz önüne alınarak kaleme alındı. Hiçbir yerinde alıntı olmayan okuma setinin tamamı özgün bir içerikten oluşuyor. Okuma setinde bulunan kitapların konuları çevreden insanların yaşayışlarından örnekler sergiliyor.     İlköğretim 1.ve 2. sınıflara yönelik hazırlanan set okumaya geçmiş olan 1. Sınıf öğrencilerinin okuma dönemlerine katkıda bulunacağı öngörülürken. 2. Sınıf öğrencileri için dinlenmeye yardımcı hikâye olarak düşünüldüğü ifade edildi. Hikâyelerdeki resimlerin tamamıda el becerisi ile çizilen resimler, öğrencilerin kolayca anlayabileceği şekilde mümkün olduğu kadar sade düşünülmüş.   

On kitaptan oluşan  Harman Okuma Serisi 20 TL olarak satışa sunulacağını belirten Harmanalan ilköğretim okulu müdürü Harun Doğan,”Okuma setini almak isteyenlerin 0 414 624 10 16 telefon numaralı Harmanalan İlköğretim Okulu Müdürlüğü’ne, veya 0 505 876 53 32 telefon ile okul müdürü Harun Doğan’a müracaat edebilirler. Okuma Setimizi oluşturmamızda bize yardımcı olan bütün dostlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.


       

Bu haber 7156 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Suruç Köyleri

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

SURUÇ ZİRAAT ODASINDAN ÇİFTÇİLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ Suruç Ziraat Odası Başkanlığı Tarımsal Yayım ve Danışmanlık birimi olarak çiftçileri bilgilendiriyor.

Suruçta Silahlı Kavga

Suruçta Silahlı Kavga Suruça bağlı Karaca (sıvédi) köyünde akrabalar arasında arazi anlaşmazlığı nedeniyle silahlı kavga çıktı olayda 1 k...


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu