Künye H.Gönder Reklam Sitemap Ekle suruç
Suruç Gündem Haber - Suruç
ANASAYFA ARAMA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM REKLAM
Şanlıurfa Demokrasi Platformu Basın Açıklaması

Şanlıurfa Demokrasi Platformu Basın Açıklaması

Tarih 16.Mayıs.2011, 22:01

Şanlıurfa Demokrasi Platformu; Şanlıurfa'da seçim güvenliği tehdit eden olaylar kaygı verici bir boyut kazandığını vurguladı.Şanlıurfa Demokrasi Platformu yazılı basın açıklaması yaparak Şanlıurfa'da seçim güvenliği tehdit eden olaylar kaygı verici bir boyut kazandığını vurgulayarak, Şanlıurfada faaliyet yürüten demokrasi platformunun kaygılandığını belirtti.

 

Şanlıurfa Demokrasi Platformu Basın Açıklaması şöyle;

BASINA VE KAMUOYUNA
 

Son günlerde ilimizde seçim güvenliğini tehdit eden olaylar kaygı verici bir boyuta ulaşmıştır. Kimi karanlık güçler mevcut iktidar ve başbakanın söyleminden güç alarak, süreci provoke etmektedirler. Zaten  % 10’luk seçim barajı ,hazine yardımı v.b eşitsizlikler yanında devletin tüm imkanları AKP ‘nin hizmetine sunularak adil olmayan bir seçim süreci yaşanmaktadır. Bu da yetmezmiş gibi demokratik siyasetin önünü açmak adına bin bir zorlukla seçim çalışmalarını yürütmeye çalışan Emek Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Adaylarının bürolarını sistematik bir şekilde yakılması,çalışanların saldırılara maruz kalması ve göz altına alınması;ilimizde faaliyet yürüten biz demokrasi ve insan hakları güçlerini kaygılandırmaktadır.

Böyle devam etmesi durumunda ilimizde gerginliğin artacağı ve istenmeyen olayların yaşanacağı gerçekliğiyle karşı karşıyayız. Başta Şanlıurfa Valiliği olmak üzere yetkililer bu işin faillerini bulmak ve yargı önüne çıkarmakla yükümlüdür. Bunu yapmadıkları takdirde sorumluluk kendilerine ait olacaktır. Çağrımız şudur ki; Şanlıurfa Valisi AKP ‘nin seçim çalışmalarını yürüteceğine, halka dönük bu saldırıların faillerini bulmayı öncelikli görevi olarak yerine getirmelidir.

Öte yandan Zaman Gazetesinde bu gün yayınlanan haber tam anlamıyla gazetecilik etiği açısından utanç vericidir. Polisin gerçek dışı bilgileri haber yapan Ankara Muhabiri Sedat Güneç yanlışını hemen düzeltme yoluna gidip, asıl işi olan objektif haberciliğe dönmelidir. Polisin yalan yanlış bilgilerini kamuoyuyla paylaşıp, kitleleri yanlış bilgilendirmek, gazetecilik etiğine aykırıdır. Bu konuda Zamam Gazetesi yönetimi ve Gazetecilerin öz örgütleri harekete geçmelidir. Başta siyasi partiler olmak üzere sivil toplum örgütlerini, demokratik kitle örgütlerini, yetkilileri ve tüm halkımızı demokrasinin en önemli göstergelerinden biri olan seçim sürecinin demokratik ve hoşgörülü bir ortamda geçmesi için sağduyulu ve duyarlı olmaya davet ediyoruz. Şanlıurfa Demokrasi Platformu olarak ta bu sürecin temenni ettiğimiz düzeyde geçmesi için azami çabayı göstereceğimizi kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

 ŞANLIURFA DEMOKRASİ PLATFORMU

 adına İHD Şanlıurfa şube bşk.

                 Cemal Babaoğlu


 


       

Bu haber 5103 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Politika

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ

HDP’NİN DARBELERE HAYIR MİTİNGİNE YASAK GELDİ Halkların Demokratik Partisinin Şanlıurfada yapacağı mitinge Valilik yasak kararı getirdi.

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ

HDP SURUÇ TEŞKİLATINA YENİ EŞBAŞKANLAR SEÇİLDİ Halkların Demokratik Partisi Suruç İlçe Teşkilatı yaptığı olağanüstü kongreyle yeni eş başkanlarını seçti


Adil FIRATHAN Adil FIRATHAN
Abdulkadir GOK Abdulkadir GOK
Mustafa ERGÜN Mustafa ERGÜN
Mehmet KENDİRCİ Mehmet KENDİRCİ

Haber Ara


Gelişmiş Arama

Facebook

Katagoriler

Suruç Gündem Haber Sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır. © 2011 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz Kaynak olarak kullanılamaz. Surucgundem.com Basın ahlak ilkelerine uymayı tahahüt eder. Yorum ve Yazılardan Yazarları Sorumludur.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu